neděle 13. září 2020

Kde rostou divoké třešně

AUTOR
: Laura Madeleine
ORIGINÁL: Where The Wild Cherries Grow (Black Swan, Londýn, 2017)
PŘEKLAD: Petra Pechalová
NAKLADATELSTVÍ: Moba
ROK: 2020
POČET STRAN: 360
ZDROJ: vlastní e-kniha Anotace
První světová válka je u konce, ale osmnáctiletá Emeline Vaneová, zchudlá dědička z chladných anglických mokřadů, stíhaná vzpomínkami na všechny, jež ztratila, klid stále nenachází. V jednu chvíli, kdy už to vypadá, že se její život nadobro ocitá v temné uličce, nasedne na vlak a odjede do malého přímořského městečka na jihu Francie, do kraje barev a vůní, do kraje slunce, koření, pomerančů a lahodného jídla plného divokých chutí. Po příjezdu se usadí u místní kuchařky a jejího dvacetiletého syna a postupně se nechává pohltit nejen tajemstvím jižanské kuchyně, ale i vášně.

Hodnocení
Celé hodnocení ke knize si můžete přečíst na portálu Chrudimky.cz


Obálky
Tentokrát nevím, která se mi líbí více.  Asi ta poslední a překvapilo mě, že ač anglická verze, jmenuje se jinak, než její modrá verze. Že by muselo nutně dojít k přejmenování? 
    

O autorce
Laura Madeleine je známá britská pekařka i autorka. V dětství se věnovala profesionálnímu herectví, protože studovala na divadelní škole. V pozdějším věku však úplně změnila názor na herectví a vrhla se studium anglické literatury na Newnhamově univerzitě v Cambridge. V současnosti se věnuje jak psaní beletrie, tak i receptů. Žije v Bristolu, ale často je vidět i v Devonu, kde navštěvuje svoji rodinu. Laurina sestra Lucy Hounsom je pro změnu známá autorka fantasy knížek..


Děkuji Chrudimce za poskytnutí recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat